Mikołaj dla dzieci, a dla starszych licytacja połączona z kiermaszem
Dodane przez Maciek dnia 05/12/2016
W niedzielę w naszej szkole zrobiło się bardzo gwarno. Powód- to coroczna aukcja, którą tuż przed świętami przygotowują nauczyciele i uczniowie Plastyka. Prace wykonane przez byłych uczniów, dzisiaj często studentów, pracowników naukowych, ale także i nauczycieli oraz uczniów szkoły wystawione zostały na kiermaszu zajmującym salę gimnastyczna i przyległe korytarze. Część, szczególnych prac oddano na aukcję, którą z wielka atencją, znawstwem i werwą prowadzili Janusz Yanina Iwański - wieloletni przyjaciel szkoły, oraz  Ewa Ciosek - nauczyciel historii sztuki.
Fundusze zbierano także na wsparcie w walce o powrót do zdrowia dla byłego nauczyciela, znanego częstochowskiego artysty Zdzisława Stępnia.
Na koniec dnia, gdy na dworze zapadał już zmrok, do sali audytoryjnej, po drabinie zszedł do witającej go wielkiej czeredy czekających dzieci Mikołaj. Były radości, prezenty był i osiołek i kucyk.
Wiele radości od samego rana do późnych godzin wieczornych zapewnili częstochowianom uczniowie i nauczyciele Plastyka, a i Mikołaj ze swoja grupką elfów. Czekamy i przygotowujemy się już na kolejny rok.

O KIERMASZU napisała także WYBORCZA- z dużą galeria zdjęć