Częstochowski "plastyk" szuka nowych uczniów. Kto chce malować murale?
Dodane przez Maciek dnia 04/06/2017
Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie ogłosił właśnie dodatkowy nabór do I klasy liceum na rok szkolny 2017/2018. Czas na decyzję kandydaci mają do 23 czerwca.
Od 1 września 2017 r. liceum plastyczne w Częstochowie będzie prowadziło cztery specjalizacje: jubilerstwo, ceramika, projektowanie graficzne oraz – i to wielka nowość – mural.
Szkoła właśnie ogłosiła dodatkowy nabór do klas rocznika 2017/2018. Dokona go na podstawie sprawdzianu z malarstwa, rysunku, rzeźby i wiedzy o sztuce. Egzamin planuje 26 i 27 czerwca.
Wcześniej jednak, bo do 23 czerwca trzeba złożyć przy Pułaskiego 15 podanie ze wskazaniem wybranej specjalności i specjalizacji, świadectwo z II klasy gimnazjum i inne wymagane przepisami dokumenty. Między nimi bardzo ważne jest zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia, koniecznie już do tego, żeby przystąpić do egzaminów wstępnych.
– Musimy mieć informację o tym, czy środowisko pracowni artystycznej (farby, rozpuszczalniki, kwasy, kurz i pył) nie działa na kandydata niekorzystnie i nie wywoła u niego niepożądanych reakcji – tłumaczy szkoła.
26 czerwca kandydaci przejdą sprawdzian umiejętności rysunku i malarstwa. Muszą mieć ze sobą nie tylko legitymację szkolną, ale też ołówki, pędzle, farby i naczynie na wodę. Dzień później mają egzamin z kompozycji przestrzennej oraz zagadnień związanych z różnymi dziedzinami sztuk plastycznych. 28 czerwca zostaną ogłoszone wyniki, a listę przyjętych do pierwszej klasy szkoła opublikuje 30 czerwca.
Nauka w liceum plastycznym trwa cztery lata.
Informacje szczegółowe oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej szkoły plastyk.czest.pl oraz w sekretariacie przy ul. Pułaskiego 15

ŹRÓDŁO: GAZETA WYBORCZA ..