Seminarium w ramach Ogólnopolskiego Punktu konsultacyjnego dla Szkół Plastycznych
Dodane przez Maciek dnia 22/06/2017
W dniach 20 i 21 czerwca w Zespole Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie odbyło się Seminarium w ramach Ogólnopolskiego Punktu konsultacyjnego dla Szkół Plastycznych. Tegorocznej edycji towarzyszyła wystawa XIII Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych Szkół Plastycznych makroregionu południowo-zachodniego.
W programie seminarium znalazło się wiele ważnych i atrakcyjnych propozycji z zakresu projektowania graficznego, wzornictwa, trendów we współczesnym dizajnie i projektowania dla potrzeb przemysłów kreatywnych.

Seminarium adresowane było do dyrektorów i nauczycieli przedmiotów artystycznych szkół plastycznych. Wśród zaproszonych Gości znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Centrum Edukacji Artystycznej w tym Pani Danuta Podgórska Naczelnik III Wydziału nadzoru pedagogicznego CEA, Pan Wojciech Myjak Wizytator CEA specjalista ds. szkół plastycznych i Pani Iwona Skowron Wizytator CEA z Regionu VIII - Opolskiego

Prelegentami tegorocznej edycji byli: prof. Irma Kozina z Uniwersytetu Śląskiego, prof. Justyna Szklarczyk-Lauer z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, prof. zw. Wojciech Małolepszy z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, prof. Andrzej Szadkowski z Politechniki Łódzkiej, prof. Andrzej Głowacki z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i mgr Renata Bonter-Jedrzejewska doktorantka Akademi Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Zapraszamy do naszej GALERII

Treść rozszerzona