W Muzeum im. Rodziny Ulmów w Markowej w ramach II Festiwalu Psalmów Dawidowych towarzyszy wystawa ilustracji inspirowanych psalmami.
Dodane przez Maciek dnia 05/09/2017

Wszystkim wydarzeniom rozgrywającym się w Muzeum im. Rodziny Ulmów w Markowej w ramach II Festiwalu Psalmów Dawidowych towarzyszy wystawa ilustracji inspirowanych psalmami. Prace przygotowane na zamówienie Muzeum wykonali uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, od lat realizującego bilateralne polsko-izraelskie projekty.

"Głównym celem projektu jest próba zmierzenia się uczniów szkół plastycznych z uniwersalną tematyką biblijną, poprzez interpretację wybranego dowolnie fragmentu Psalmu. W zamyśle organizatorów Biblia jako dzieło ponadczasowe, pełna mądrości księga, stanowi doskonałą inspirację do działań artystycznych, a Psalmy Dawidowe poprzez swój emocjonalny charakter w sposób szczególny dopełniają atmosferę miejsca, w którym prezentowane są prace uczniów" - napisali koordynatorzy projektu Cezary Stojek i Piotr Kaniecki.

To pierwsza taka stricte artystyczna wystawa w Muzeum Polaków Ratujących Żydów. Dołącza do realizowanych już z wielkim powodzeniem w Muzeum innych artystycznych wydarzeń - koncertów czy video-mappingu na fasadzie Muzeum. Z pewnością tę formułę działalności będziemy rozwijać.

Fot. KK/ MPRŻ