Michał Puszczyński - wystawa w Wałbrzych
Dodane przez Maciek dnia 04/10/2017
"Dolok” to próba dotarcia do genezy ceramiki, rzeźby i architektury, studium najprostszych form nie w poszukiwaniu perfekcji tylko ekspresji. Interesuje mnie prostota formy, ślady rąk na powierzchni, proporcje i rozmiar prac. Skala jest taką samą wartością jak kolor czy kształt - zmienia całkowicie relację pomiedzy materią a człowiekiem.

Od października 2017 do stycznia 2018 w galerii Centrum Ceramiki Unikatowej Parku Wielokulturowego "Stara Kopalnia” w Wałbrzychu bedzie prezentowana kolekcja rzeźb pt. "Dolok” Michała Puszczyńskiego.  Najnowszy projekt artysty to cykl masywnych, monochromatycznych rzeźb ceramicznych, odnoszących się do pierwotnych form architektury. Uproszczone bryły, kontrast i skala prezentowanych prac budują  wrażenie miejsca kultu, wybudowanego z  form, których funkcja została zapomniana a cel, dla którego były tworzone jest nieznany.

Otwarcie wystawy jest zaplanowane na 12 paździenika  a w dniach  10 - 11 paździenika w Centrum Ceramiki Unikatowej artysta będzie na oczach publiczności budował rzeźbę, demonstrując techniki ceramiczne, których  używa do tworzenia swoich prac.

Michał Puszczyński
- (1976) absolewnt Plastyka, realizuje rzeźby, instalacje, wykorzystując ceramikę jako główne medium. Prekursor wykorzystania dalekowschodnich metod wypalania ceramiki drewnem w Polsce. Udział w ponad 200 wystawach, sympozjach i projektach artystycznych w Europie, USA, Azji. Adiunkt na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP Wrocław


ŹRÓDCŁO: http://www.michalpuszczynski.com