Bliżej sztuki
Dodane przez Maciek dnia 13/02/2018


Serdecznie zapraszamy Państwa uczących przedmiotów humanistycznych (ze szczególnym uwzględnieniem plastyki i zajęć artystycznych) oraz Waszych uczniów z klas VII i VIII oraz II i III gimnazjalnych, na zajęcia warsztatowe i wykłady w ramach projektu Bliżej sztuki realizowanego jako część obchodów Roku Jubileuszowego Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie.
Częstochowski Plastyk jest jedyną w regionie publiczną szkołą kształcącą adeptów sztuk plastycznych; jesteśmy również jednym z najważniejszych ośrodków promujących sztukę w mieście i regionie. Ukierunkowani jesteśmy nie tylko na edukację, ale również na szeroko pojęte działania popularyzatorskie zmierzające do uświadomienia młodzieży wagi i rangi sztuki w codziennym życiu. Uważamy, że w świecie zdominowanym przez konsumpcję i „bylejakość”, sztuka, jako najistotniejsza dziedzina humanistyki, może być sposobem na kształtowanie wrażliwości, poczucia estetyki i wszelkich wyższych emocji.
Zapraszając Państwa do nas, mamy nadzieję, że spotkanie ze światem piękna i harmonii, okaże się dla wielu nastolatków ważnym momentem, a w konsekwencji – być może – sposobem na życie.

Zapoznaj się z pełną informacją TUTAJ