BLIŻEJ SZTUKI po raz drugi! Dzień drugi
Dodane przez Maciek dnia 14/03/2018
Jeszcze jeden dzień z wizytującymi naszą szkołę uczniami szkół częstochowskich i okolicy naszego miasta. Uczniowie Plastyka chętnie witają swoich młodszych kolegów i koleżanki zapraszając ich do programu BLIŻEJ SZTUKI.
Częstochowski Plastyk jest jedyną w regionie publiczną szkołą kształcącą adeptów sztuk plastycznych; jesteśmy również jednym z najważniejszych ośrodków promujących sztukę w mieście i regionie. Ukierunkowani jesteśmy nie tylko na edukację, ale również na szeroko pojęte działania popularyzatorskie zmierzające do uświadomienia młodzieży wagi i rangi sztuki w codziennym życiu.

Uważamy, że w świecie zdominowanym przez konsumpcję i „bylejakość”, sztuka, jako najistotniejsza dziedzina humanistyki, może być sposobem na kształtowanie wrażliwości, poczucia estetyki i wszelkich wyższych emocji.
Zapraszając Państwa do nas, mamy nadzieję, że spotkanie ze światem piękna i harmonii, okaże się dla wielu nastolatków ważnym momentem, a w konsekwencji – być może – sposobem na życie.

Dzisiaj gupa kolejnych uczniów uczestniczyła w wartsztatach. Byli to uczniowie szkół Kocina, Herb i CZęstochowy SP 33 i NOBLITO

Jak było? Zajrzyjcie do naszej GALERII na oglądanie dzisejszych zajęć ale i także wcześniejszych (poprzednie NEWSy).