Realizacja Europejskiego Projektu Erasmus+ "INTERFACE" w Urbino
Dodane przez Maciek dnia 23/04/2018
W niedzielę powrócili z Włoch nasi uczniowie z opiekunami. Krótki wyjazd, prawie tygodniowy związany był z realizacją Europejskiego Projektu Erasmus+ "INTERFACE".
W trakcje pobytu w Urbino w Liceo Artistico Scuola del Libro nasi uczniowie spotkali się z uczniami szkół  partnerskich Rheibach - Niemcy, Ortwienschule - Austria, Scuola del libro - Włochy. W czasie pobytu  pracowno w grupach międzynarodowych realizowalizując założenia projektu komunikując się w języku angielskim. Następne spotkanie odbędzie się w szkole w Rhenbach.
Prócz pracy związanej z ERASMUS+  był czas także na zwiedzanie okolicy. Uczestnicy programu mieli okazję widzieć nadmorską miejscowość  Pesaro - ośrodek administracyjny prowincji Pesaro i Urbino. Pesaro słynie z dorocznego festiwalu operowego Gioacchino Rossiniego. Uczniowie widzieli starożytne Pisaurum, pozostałości mostu rzymskiego, gotycką katedrę.
Jeden dzień nasi uczniowie spędzili w stolicy mozaiki Rwannie. Poznawali architekturę miasta związaną z jej historią. Widzieli mauzoleum Galli Placydii i baptysterium Ortodoksów, ratusz, grobowiec Dantego z 1780.
Następne spotkanie odbędzie się w szkole w Rhenbach.

Zapraszamy do Galerii