NAGRODY MIASTA W DZIEDZINIE KULTURY 2018
Dodane przez Maciek dnia 29/08/2018
Otrzymali je Czesław Dukat, Michał  Kula, Krzysztof Ledwoń, Danuta Morawska, Barbara Pabian oraz Małgorzata Sętowska. Tytuł ,,Mecenasa Kultury” przypadł Galerii Jurajskiej.
Nagrody wręczyli Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Jarosław Marszałek oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski.
A oto sylwetki laureatek i laureatów Nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury w poszczególnych kategoriach:
„Sztuki plastyczne” Czesław  Dukat
Czesław  Dukat  jest artystą rzeźbiarzem i pedagogiem. Brał udział w 60 wystawach zbiorowych. Przez 40 lat był nauczycielem rzeźby w częstochowskim Zespole Szkół Plastycznych. Jego uczniami byli m.in. Jerzy Kędziora i Szymon Wypych. Jego twórczość nawiązuje do sztuki ludowej. Tworzy prace płaskorzeźbne. Ma w dorobku m.in. płytę pamiątkową na budynku Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Rekonstruował elementy rzeźbiarskie częstochowskiej archikatedry. Jego prace znajdują się w Centralnym Instytucie Wzornictwa w Łodzi, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu oraz Muzeum Częstochowskim.
„Promocja i ochrona kultury”Małgorzata Sętowska
Małgorzata Sętowska jest plastykiem, absolwentką częstochowskiego PLASTYKA,  pedagogiem, animatorem kultury. Wydała kilka tomików wierszy dla dzieci. Zajmuje się upowszechnianiem kultury plastycznej wśród dzieci i młodzieży. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży ,,Szansa”. Organizuje akcje plastyczne oraz warsztaty i plenery dla dzieci. Jest członkinią Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza oraz Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej, w ramach którego prowadzi pracownię autorską dzieląc się wiedzą z młodymi. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wydała także 4 książki z bajkami dla dzieci. 

ŹRÓDŁO: na podst. informacji z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu UM Częstochowy,