To już chyba tradycja... sukces naszych złotników w Gdańsku
Dodane przez Maciek dnia 07/04/2019
W dniach 20-23.03.2019 Zespół Szkół Plastycznych uczestniczył w  XXVI targach „Amberif 2019” w Gdańsku. Na targach prezentowane były prace dyplomowe naszych uczniów.
AMBERIF to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Tu biznes spotyka się ze sztuką, tu rodzą się twórcze pomysły i idee, tu prezentowane są najnowsze trendy i technologie w jubilerskim designie.
Targom towarzyszą wernisaże, warsztaty, seminaria naukowe i panele dyskusyjne. Punktem kulminacyjnym jest wieczorna Gala GDAŃSK AMBER LOOK Jewellery and Fashion.
Szkołę reprezentowali: Dyrektor Anna Maciejowska, Jacek Gawlak oraz Radosław Wójcik.
Targom „Amberif” towarzyszył konkurs organizowany przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą „Bursztynowe rzemiosło” , pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego tematem było „MORSKIE OPOWIEŚCI”.  W konkursie brało udział 24 uczniów wykonując 24 prac. W kategorii juniorzy wyróżnienie otrzymała:
Justyna Łuszczyńska  z klasy II LP, praca wykonana pod kierunkiem Radosława Wójcika i Andrzeja Piątkowskiego oraz
Zdobyliśmy również  III NAGRODY GŁÓWNE.
I NAGRODĘ zdobyła Aleksandra Kotyla z klasy III LP praca wykonana pod kierunkiem Joanny Garasińskiej i Andrzeja Piątkowskiego,
II NAGRODĘ Julia Nowotna z klasy V OSSP praca wykonana pod kierunkiem Radosława Wójcika i Jacka Gawlaka.
III NAGRODĘ Maja Dobrakowska z klasy IV OSSP praca wykonana pod kierunkiem Radosława Wójcika i Jacka Gawlaka.
Prace wysłane na konkurs w całości zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej.
Zdobyte nagrody potwierdzają, że prace naszych uczniów oraz praca nauczycieli jest dostrzegana i licznie nagradzana. Spotkaliśmy się z wieloma pochwałami z czego jesteśmy bardzo dumni.
Podczas targów kontynuowaliśmy rozmowy na temat współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Form Złotniczych oraz Galerią Sztuki w Legnicy.
Zapraszamy do udziału w najbliższej edycji konkursu, który będzie towarzyszył targom Gold-Expo  2019 w Warszawie.
Radosław Wójcik

Zapraszamy do GALERII