Balans w naturze - Jerzy Jotka Kędziora Westbury Botanic Gardens, Long Island, NY 15.06 - 20.10.2019r.
Dodane przez Maciek dnia 08/10/2019
Już w czerwcu artysta, Fundacja oraz Old Westbury Gardens zapraszają na plenerową wystawę rzeźb balansujących do wspaniałych ogrodów i założenia parkowego na Long Island w Nowym Jorku.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad trzydzieści prac, co będzie stanowić jedną z najobszerniejszych pokazów Jerzego Kędziory.

Od artysty: Staram się swoje rzeźby prezentować w różnych okolicznościach i przestrzeniach. Konteksty otoczenia są dla mnie bardzo istotne. Szczególnie wyczulony jestem na zbitkę kultury z naturą, rzeźby z żywą przyrodą.
Wioślarz. Fot. Bartek Kędziora
Ponadto, to jakbym dopełniał zastaną florę swoistą, podniebną fauną i bawił nią dodatkowo miłośników przyrody. Old Westbury Gardens, ze swą bogatą i zróżnicowaną strukturą, wodnymi akwenami, naturalnymi szlakami i imponującymi alejami, ciekawymi polanami i założeniami ogrodowymi szczególnie sprzyja takiemu podejściu do tych zagadnień, a wyczuwalny oddech historii tego miejsca ubogaca przesłania tak realizowanej współczesnej rzeźby.

"Z radością witamy tę wystawę! Naprawdę wierzę, że nasi goście będą cieszyć się eksploracją tych interaktywnych rzeźb na wystawie w naszych pięknych ogrodach" - powiedziała Nancy Costopulos, prezes i dyrektor generalny Old Westbury Gardens. - „Twórczość Jerzego jest wspaniała i pozostawia widzów w zachwycie, gdy rzeźby niezwykle balansują w górze".

​www.oldwestburygardens.org