Dzień Ekologii w Plastyku 2020
Dodane przez Maciek dnia 07/02/2020
W piątek 7 lutego 2020r. obchodziliśmy w Zespole Szkół Plastycznych im. J. Malczewskiego Dzień Ekologii, który został zorganizowany pod kierunkiem p. Renaty Kasprzyckiej i p. Katarzyny Kot. Uczniowie zaprezentowali prezentacje multimedialne pt: "Podstawy ekologii w ujęciu biologicznym" i "Zagadnienia ekologiczne z zakresu fizyki i podstaw przedsiębiorczości". Odbyła się również III edycja pokazu mody ekologicznej.
Gościem specjalnym była p. prof.dr hab.inż. Małgorzata Kacprzak - Dziekan Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej, która wygłosiła wykład pt: "Smile cities" oraz p. Maciej Grabowski - Ekonomista, Minister Środowiska w latach 2013 - 2015, który podzielił się z nami swoją wiedzą w wykładzie pt: "Natura i człowiek - równowaga, czy konfrontacja?".              
Mogliśmy obejrzeć próbki zmielonych nakrętek, butelek, puszek aluminiowych i folii oraz produkty ekologiczne przygotowane przez uczniów na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości i biologii, a także plansze dotyczące zmian zachodzących w atmosferze zrobione przez młodzież na lekcjach geografii. Całą uroczystość uświetniły występy muzyczne w wykonaniu uczniów klasy maturalnej: Barbary Cabaj i Oskara Szlapy.
W Galerii im. Jerzego Dudy Gracza uczniowie zaprezentowali swoje prace malarskie, które przygotowali pod kierunkiem p. Joanny Przygody.
W drugiej części uroczystości odbyła się prezentacja i wykład dotyczący segregacji śmieci.

Zapraszamy do GALERIIO tym szczególnym dniu w naszej Szkolen napisano także w


W Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego odbył się Dzień Ekologii. Działania ekologiczne w szkole trwają już od kilku lat. Od roku szkoła współpracuje w ramach projektu z Wydziałem Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej poprzez kształtowanie młodzieży do działań ekologicznych.

– To jest konsekwencja naszych starań od wielu lat czynionych. Szczególnie intensywnie od dwóch lat. Zwłaszcza od momentu, kiedy w ubiegłym roku weszliśmy w projekt zaproponowany przez Politechnikę Częstochowską, szczególnie ze współpracującą z nami dr inż. Renatą Włodarczyk, a także odpowiedzialną za te działania ze strony Politechniki, odpowiedzialną za grant unijny, który jest na ten cel wykorzystany,  prof. dr hab. inż. Małgorzatą Kacprzak, która jest dziekanem Wydziału Infrastruktury i Środowiska. Od ubiegłego roku szczególnie, konsekwentnie włączamy się działania ekologiczne. – mówi Anna Maciejowska, dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych.
.....
Na dalszą część relacji zapraszamy do PORTALU: CZESTOCHOWSKIE24.PL