Warsztaty plastyczne "dla lisa Maćka"
Dodane przez Maciek dnia 24/02/2020
22 lutego w Zespole Szkół Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat.
Dzieci miały możliwość samodzielnego przygotowania stempli, narysowania siebie jako superbohatera, wykonywania prac plastycznych różnymi metodami. Podczas zajęć zorganizowano również gry i zabawy, które były okazją do nauki języka angielskiego, malowanie buziek oraz wykonywanie zmywalnych tatuaży.
Chcieliśmy, aby celem zajęć było rozwijanie wyobraźni, zachęcenie do twórczej aktywności i ekspresji plastycznej, ale również rozwijanie empatii w stosunku do zwierząt, takich jak lis Maciek, znajdujący się pod opieką Stowarzyszenia Otwarte Klatki, współorganizatora wydarzenia- mówi Tomasz Bajer, prowadzący zajęcia.
Organizatorami warsztatów było Stowarzyszenie Otwarte Klatki koordynowane w Częstochowie przez Katarzynę Kuter.  Zajęcia językowe natomiast prowadzone były przez lektorkę języka angielskiego Wirginię Oleszczyk ze szkoły Hello English.
W warsztatach wzięło udział 30 dzieci, a dochód w całości został przeznaczony na działalność stowarzyszenia.
Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest powstałą w 2012 roku ogólnopolską organizacją zrzeszającą osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych, takich jak lisek Maciek uratowany przez inspektorów stowarzyszenia w 2019 r. z jednej z ferm zwierząt futerkowych.

Jak było na WARSZTATACH? Popatrzcie sami GALERIA