Kultura nie boli - ALE JAZDA... - Dni Otwarte Funduszy Europejskiej
Dodane przez Maciek dnia 08/05/2015
W piątek, w pierwszym z Dni Otwarych Funduszy Europejskich, przed szkołą uformował się wesoły, kolorowy korowód. Uczniowie i nauczyciele PLASTYKA przeszli w tym specjalnym marszu na Plac Biegańskiego. Tam rozpoczęła się akcja społeczna pod nazwą:
"Kultura nie boli - Ale jazda..."
To już czwarty raz Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie jak zwraca uwagę na ważne społecznie aspekty naszego codziennego życia, zachowań, kultury osobistej ale i także naszych dobrych i złych nawyków. Zwracając się do przechodniów, uczniów szkół częstochowskich, środowisk opiniotwórczych, urzędów i placówek edukacyjnych zaprosiliśmy wszystkich, przy ważnym wsparciu Urzędu Miasta i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego do udziału w zabawie i nauce.
Część związaną  z wernisażem, rozstrzygnięciem konkursu artystycznego z quizami, performancem, zabawą otworzyła dyrektor ZSP pani Anna Maciejowska. Potem wystąpili ważni, zaproszeni goście z Urzędu Miasta Częstochowy, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Straży Miejskiej. Plac Biegańskiego stał się miejscem istotnych, edukacyjnych zabaw, konkursów, happeningów i prezentacji. Miejski autobus, specjalnie sprowadzony na Plac na czas akcji był miejscem nauki ale i także wystaw - stał sie KULTUROBUSEM.

Jak było? Zobaczcie sami w naszej GALERII