Kiermasz, aukcja i Mikołaj z jednorożcem
Dodane przez Maciek dnia 10/12/2015
Jak co roku 6 grudnia,  przed świętami serdecznie witaliśmy gości, którzy już od 19-tu lat odwiedzają naszą szkołę zainteresowani sztuką tworzoną przez młodych jej adeptów - uczniów szkoły plastycznej?
Zapraszaliśmy na stoiska z ceramiką, malarstwem, grafiką, drobnymi upominkami i ozdobami świątecznymi. Stoiskom uczniowskim towarzyszyły oryginalne prace nauczycieli przedmiotów artystycznych. Ponad to prace rysunkowe i malarskie były prezentowane na wszystkich piętrach szkoły.
W tym roku stoisko z dziełami częstochowskich artystów, członków Związku Polskich Artystów Plastyków, miało szczególny cel. Dochód ze sprzedaży tychże przeznaczony był na w całości na pomoc w leczeniu Zdzisława Stępnia, powszechnie znanego artysty, wieloletniego nauczyciela naszej szkoły.
W galerii im. Jerzego Dudy Gracza można było nabywać dzieła absolwentów PLASTYKA, a samorząd uczniowski na swoich stanowiskach serwował domowe wypieki.
Punktualnie o 12-tej w świątecznej atmosferze, wśród choinek szkolnych, zapachu igieł i dźwięków kolęd rozpoczęła się wielka aukcja prac uczniów i nauczycieli.
Z werwą i oddaniem prowadził ją Janusz Yanina Iwański.
Zupełnie nową atrakcją, na koniec dnia pełnego wrażeń, była wizyta Mikołaja. Przybył z wozem ciągniętym przez jednorożca! Atrakcją dla milusińskich, uczniów sobotnich zajęć plastycznych oraz dzieci gości aukcyjnych było wręczanie przez Mikołaja prezentów wcześniej pakowanych w Biurze Św. Mikołaja.
Na koniec żegnaliśmy Mikołaja fajerwerkami z nadzieją, że w przyszłym roku zawita do nas niezawodnie
Jak było? Jak się działo na kiermaszu, w czasie wizyty Mikołaja zobaczyć można w GALERII
Już teraz zapraszamy na tak samo świetną, przyszłoroczną imprezę.